8’inci Fetih Kupası Okçuluk Yarışması yarın başlıyor

8’inci Fetih Kupası Okçuluk Yarışması yarın başlıyor

İstanbul'un fethinin 567'nci yıl dönümü kutlamaları kapsamında 2 gün sürecek organizasyona, 128 sporcu katılacak. COVID-19 salgını nedeniyle uzun süredir yarışamayan milli sporcular, oldukça heyecanlı.

48
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle Okçular Vakfı tarafından düzenlenecek 8’inci Fetih Kupası Okçuluk Yarışması, Okmeydanı’ndaki Okçular Vakfı Spor Kulübü Tesisleri ev sahipliği yapacak.

İki gün sürecek yarışma, bu yıl yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde düzenlenecek.

Milli okçular, yaptıkları açıklamada, uzun bir aradan sonra organizasyonda mücadele edecek olmaktan duydukları heyecanı dile getirdi.

Aralarında Mete Gazoz, Yasemin Ecem Anagöz ve Yeşim Bostan’ın da yer aldığı milli sporcular, yarışmayı çok özlediklerini ve bu organizasyonun herkes için motivasyon kaynağı olacağını belirtti.

Bu yıl sadece İstanbul genelinden 128 sporcunun katılacağı 8. Fetih Kupası Okçuluk Yarışması, Türkiye’de kontrollü sosyal hayata geçiş sürecinde düzenlenen ilk spor organizasyonu, dünyada ise salgın sonrası okçuluk alanında gerçekleştirilen ilk müsabaka olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK