Uğur Şahin, Çocuklar İçin Kovid-19 Aşısı Geliştiri…

BioNTech’in kurucu CEO’su Uğur Şahin, 12 yaşından küçük çocuklar için bir koronavirüs aşısı geliştirdiklerini açıkladı.

ABD’li ilaç şirketi Pfizer ile birlikte koronavirüs aşısı geliştiren Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, 12 yaşından küçük çocuklar için bir koronavirüs aşısı geliştirdiklerini duyurdu. Verileri toplamak için birkaç hafta zamana ihtiyaç duyduklarını söyleyen Şahin, aşı onayının ekim ayı sonunda verilebileceğini düşünüyor.

KORONAVİRÜS AŞISIYLA İLGİLİ YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI

Pfizer ile yaptığı iş birliği neticesinde Kovid-19 ile mücadele için mRNA tabanlı koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech’in kurucu ismi Prof. Dr.Uğur Şahin, House of Pharma’nın etkinliğinde önemli açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamalarda koronavirüs aşısıyla ilgili yeni bir dönemin başlamak üzere olduğunu vurgulayan bilim insanı, 12 yaşından küçük çocuklar için bir aşı geliştirildiğini bildirdi.

Prof.Dr. Uğur Şahin, yaptığı açıklamada  yeni tip koronavirüs Kovid-19) aşısının 12 yaş altındaki çocuklara özel olacağını söyledi. Geliştirilen aşıya ilişkin klinik deneyleri sürdürdüğünü ifade eden Uğur Şahin, ilk verilerin bu ay sonunda yayımlanacağını bildirdi.

BİRKAÇ HAFTAMIZ VAR

Prof. Dr. Uğur yaptığı açıklamada, ”Şu an 12 yaşın altındaki çocuklar için onay alan bir COVID-19 aşısı yok. Fakat bu durum ekim ayının sonunda değişebilir. 12 yaşın altındaki çocuklar için çalışmalar tamamlandı. Şu an verileri toparlıyoruz ve birkaç haftamız daha var.” ifadelerini kullandı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,135TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles