Son Dakika: İstanbul’da Ormanlara Girmek 30 Eylül’…

İstanbul’da ormanlara girmek 30 Eylül’e kadar yasaklandı.

Türkiye’de geçtiğimiz aylarda farklı bölgelerde orman yangınları meydana geldi. İstanbul’da da meydana gelen orman yangını sonrası valilik konuyla ilgili açıklama yaptı.

YASAK UZATILDI

İstanbul’da ormanlarla mücadele dolayısıyla yapılan kısıtlamalar bir süre daha valilik kararıyla uzatıldı. İstanbul’da bulunan ormanlarda geçerli olacak şekilde, 30 Eylül Perşembe günü saat 24.00′ kadar orman çevresinde ve içinde mola verme, piknik yapma gibi yasaklar uzatılmış oldu.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği’nin yaptığı açıklamada ‘Orman Bölge Müdürlüğünün 31.08.2021 tarihli talepleriyle önümüzdeki günlerde ilimizde orman yangınlarının vuku bulabileceği değerlendirilerek, milli servetimiz olan ormanlarımızı korumak amacıyla Valiliğimizce; 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9 ve 66. maddeleri uyarınca alınan 2021/2 sayılı karar hükümleri uyarınca, aşağıdaki kararlar alınmıştır. Alınan kararlar doğrultusunda; ilimiz sınırları dâhilindeki ormanlık alanlara giriş yasağı 30.09.2021 Perşembe günü saat 24.00’e kadar uzatılmıştır. Saygıdeğer İstanbullu hemşehrilerimize bugüne kadar gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyor, ormanlık alanlarımızın her türlü tehlikeden korunması için desteklerinin devamını diliyoruz.’ ifadeleri yer aldı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,135TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles