Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021 Öğretmen At…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2021 yılı Öğretmen Atama Töreni’nde önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, ‘Çocukları artık okuldan uzak tutma lüksümüz kalmadı. Okulların açık tutulması önemlidir. Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımıza en iyi eğitimi öğretimi vermekte kararlıyız.’ şeklinde konuştu.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında önemli detaylara değindi. ‘Bugün atamasını gerçekleştireceğimiz 20 bin öğretmenizin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Son atamalarla okullarda görev yapan öğretmen sayımız 1 milyon 137 bini bulacaktır. Şu anda okullarda görev yapan öğretmenlerin 700 binini bizim dönemimizde atayarak öğretmen açığını kapattık.  Okullarımızın ve sınıflarımızın öğrenci mevcutlarını azalttık. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 17, ortaokullarda 16, liselerde 12 civarında. Avrupa’da öğretmenlerin yaklaşık yarısı işlerinde stres yaşarken bu oran Türkiye’de yüzde 20 civarında.’ ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: BUNLARLA KALMADIK KALMIYORUZ

Erdoğan konuşmasının devamında, okulların altyapılarını ve öğretmenlerin mevcut durumlarını güçlendirmeye devam edeceklerini ve bunlarla kalmayacaklarını da belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Çağın gerektirdiği her türlü bilgi ve beceriyle donatılmış yetişmiş insan gücümüzü ekonomimizin, toplumumuzun ve demokrasimizin lokomotifi olarak görüyoruz. Salgın döneminde çocukların uzaktan eğitime erişebilmesi için 2 milyon tablet dağıttık, 8 GB internet verdik. Çocukların eğitimine destek olmak, ailelere kolaylık sağlamak için attığımız en önemli adımlardan biri de ders kitaplarını ücretsiz yapmamızdır. Bunlarla kalmadık, kalmıyoruz. Öğretmenlerimizin durumlarını ve okullarımızın altyapılarını güçlendirmeye çalışıyoruz.’ dedi.

ÇOCUKLARI ARTIK OKULDAN UZAK TUTMA LÜKSÜMÜZ KALMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencileri okullardan uzak tutmamanın gerekliliğine değinerek ‘Çocukları artık okuldan uzak tutma lüksümüz kalmadı. Okulların açık tutulması önemlidir. Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımıza en iyi eğitimi öğretimi vermekte kararlıyız. Çocuklarımızı pazartesi günü okulları ile buluşturuyoruz. Öğretmenlerimizden isteğimiz bu kurallara eksiksiz uymasıdır. İnşallah okullarımızı tam zamanlı olarak açık tutarak yılı tamamlayacağız.’ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından butona basmasıyla birlikte 20 bin öğretmenin atama sonuçları resmi olarak belirlendi.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,131TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles