Son Dakika: Büyükçekmece’de Deprem Sonrası Risk Al…

Büyükçekmece’deki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, 2019’da Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremde hasar alan 3 bina yıkıldı.

Son dakika haberine göre İstanbul’un Büyükçekmece ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, 2019’da Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremde hasar alan 3 bina yıkıldı.

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bununla beraber Büyükçekmece Belediyesi tarafından gelen bilgiler doğrultusunda depremde zarara uğrayan Atatürk Mahallesi’ndeki 45 senelik 4’er katlı yapılar, belediye ekiplerinin gözetimi doğrultusunda yıkıldı. Apartman sakinleri, güvenli konutlarda yaşayacak olmalarının mutluluğuyla yıkımı davul zurna ile kutlama yaptı. Teknik ekibi ile beraber Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de yıkım çalışmalarını kontrol etti. Burada konuşmalarda bulunan Akgün, dönüşüm yaptıkları konut ve iş yeri sayısının 37 bin 500’ü geçtiğini, bugün ilçenin en önemli caddesi Albatros’a giden Mustafa Kemal Bulvarı’ndaki 3 bloku daha yıktıklarını, denize yakın olduğu için burayı çok önemsediklerini kaydetti.Akgün, esas sorunlarının Kumburgaz sahilindeki bloklar olduğunu, onların da yıkılıp yenilenmesi için konuyu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisine ileteceklerini aktararak, “Her parti grubuna yönlendireceğiz. Kumburgaz, Celaliye, Kamiloba, Güzelce imar planlarının bir an önce bitirilip önümüze konulmasını rica edeceğiz’ şeklinde konuştu.

DOĞAL AFETLERE KARŞI SAĞLAM YAPILACAK

Diğer yandan ekiplerin gözetimi doğrultusunda yıkılan konut sakinlerinden Ahu Gündoğdu da 15 senedir Büyükçekmece’de oturduğunu ve 45 senelik binaların yeni bir çehre ile doğal afetlere karşı daha sağlam şekilde yapılacağını dile getirdi. Gündoğdu, eski ve depreme uygun olmayan yapıların hızla yenilenmesi gerektiğinin altını çizerek, kentsel dönüşüm çalışmaları için belediyeye teşekkür etti.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,135TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles