Market Fiyatlarındaki Artış Sürüyor!

Sebze ve meyve fiyatlarında, üreticiyle market fiyatları arasındaki fark devam ediyor.

Tarla ve marketlerde 3,3 kat ile birlikte en fazla fark marulda görülüyor. Yani salata malzemelerinde fiyatlar alev almış durumda. Ağustos ayında üreticide 1,45 olan marulun tezgah fiyatı 4,83 liradan satışa sunuldu. Marketlerde 11,90 gibi fiyatlara kadar ulaşan marul tarla ve market fiyat farkında ilk sırada yer alan sebze oldu.

SALATALIK ZAM ŞAMPİYONU OLDU

Sebze ve meyve fiyatlarına İstanbul’da zam şampiyonları damga vurdu. İstanbul Ticaret Odası‘nın açıkladığı bilgilere baktığımızda; kentte Ağustos’ta fiyatı en çok artan ürün %49.48 ile salatalık ilk sırada yer aldı. Fiyat artışında salatalığı, %43.09 ile limon,  %40.87 ile kabak, %24.40 ile taze fasulye vardı. Fiyatı en çok düşen ürün ise %24.32 ile erik oldu.

TİCARET BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

Ticaret Bakanlığı, vatandaşların sebze ve meyve fiyatlarındaki artıştan şikayetçi olmaları sebebiyle harekete geçerek perakende, hal ve kooperatif yasa teklifi konusunu tekrar değerlendirmeye aldı.

Ticaret Bakanlığı’nın yapacağı düzenleme ile yüksek fiyatların engellenmesi, hallerin modernize edilmesi, israfın önüne geçilmesi ve çürüme ve bozulmaların engellenmesi amaçlanıyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,135TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles