Korkutan Tablo! Vaka Sayısında Büyük Oranda Artış

Yayınlanan koronavirüs vaka sayısındaki artışa dikkat çeken Sağlık Bakanı, vatandaşların daha sıkı tedbirler alıp, dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vaka sayılarındaki artışını vurgulayarak, vatandaşların daha sıkı tedbirler alıp, dikkat etmeleri ve bir an önce aşılarını yaptırmaları uyarısında bulundu. 

1 Temmuz tarihinde koronavirüs salgınına yönelik tedbirler büyük oranda ortadan kaldırılırken, normalleşme süreci ile beraber vaka sayılarının bir ay geçmeden tekrar 10 bin sınırını aşması endişelendirdi.

23 Temmuz 2021 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saatte 60 vatandaş hayatını kaybetti. Bununla beraber yeni vaka sayısı ise 11 bin 94 oldu. Günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’Yarın bugünden daha iyi olsun istiyorsanız tedbirlere uyun. Aşınızı olun. Verilen emekler milletçe hepimizin emeğidir’’ ifadelerini kullanarak vatandaşın aşılarını olması konusunda uyarıda bulundu.

23 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafınca açıklandı. Açıklanmış olan tabloya göre, Türkiye’de son 24 saatte 219 bin 528 Kovid-19 testi yapıldı, 11 bin 94 vatandaşın testi pozitif çıktı, 60 kişi ise hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 5 bin 215 oldu.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı %63,26, ikinci doz aşı uygulananların oranı %35,54 olarak gerçekleşti.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz 562 bin 363 kişiye koronavirüs aşısı yapıldı. 

Türkiye’de bugüne kadar yapılan aşı sayısı 39 milyon 266 bin 550’si birinci doz, 22 milyon 57 bin 339’u ikinci doz, 3 milyon 726 bin 315’i üçüncü doz olmak üzere 65 milyon 50 bin 204’e yükseldi.

EN YÜKSEK VE EN AZ AŞILAMA ORANINA SAHİP İLLER

Koronavirüs aşısının en az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ ve İzmir oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır olarak sıralandı.

İŞTE 23 TEMMUZ KORONAVİRÜS TABLOSU

BAKAN KOCA, TEDBİRLERE DİKKAT ÇEKTİ

Aşılamalara rağmen vaka sayılarındaki artışını vurgulayan ve vatandaştan daha dikkatli olması konusunda uyarlılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tablodaki duruma sebep olan gündelik hayattaki tedbirlerde yaşanan gevşeme ve özensizliğe dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca, vatandaşlardan ilk doz aşılarını en kısa sürede yaptırmaları tavsiyesinde bulunduğu sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

İLK DOZ AŞIMIZI HEMEN YAPTIRMALIYIZ

‘’Bugünkü vaka sayısı: 11.094. Esneklikten sıkı tedbire dönmeli ve ilk doz aşımızı hemen yaptırmalıyız.’’

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,141TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles