Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan sert sözler! ‘Fenerbahçe otobüsüne saldırı Trabzon il sınırında yapıldı, o saldırıya sahip çıktınız’

Süper Lig ‘de Trabzonspor ‘un şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından tribünde açılan pankartla ilgili oldukça sert ifadeler kullanan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlenen toplantıda Sarı Lacivertli kulübün başkanı oldukça önemli değerlendirmelerde bulundu.

“HAKLI OLSAYDINIZ O KUPA MÜZEDE DURMUYOR OLURDU”

20220311_2_52570355_74569105-1651690043

“Eğer haklı olsaydınız o kupa bu müzede durmuyor olurdu. Sekiz şampiyonluğunuzda bir kupa eksik olacak, nasıl yerini dolduracaksınız merak ediyorum. Tüm bu hukuki gerçeklere rağmen 2010-2011 şampiyonuyuz diyerek kendinizi kandırıyorsunuz. Size önerim tez zamanda camianızı gerçeklerle tanıştırın.”

“SİLAH NAMLUSUNUN UCUNDA FENERBAHÇE’Yİ TEMSİL ETTİNİZ”

trabzonsssrg-iMUL_cover

“Gelelim bugünün bir diğer konusuna. Silah namlusunun ucunda Fenerbahçe’yi temsil ettiniz. Türkiye’ye mesaj verdiniz. 7 yıl içinde içinde 39 kişiyi taşıyan Fenerbahçe takım otobüsüne saldırı yapıldı, kurşunlandı. Bu seviyede faili meçhul olay yoktur. Trabzon il sınırlarında yapıldı. O eyleme sahip çıktınız.”

“KORKAK VE AKILSIZLAR!”

ali-kocu-hic-boyle-gormediniz-olay-iddiaya-cevap-verirken-cilgina-dondu-1-rKpXArt4

“Normalde cumartesi günkü maçı, hakemin soyunma odasına giderek tatil etmesi gerekiyor. Tatil etse kimse bir şey diyemez. Tatil edilmesi gereken maç, edilemiyor. Düşünebiliyor musunuz Antalyaspor gol atsa yaşanacakları… Beşiktaş-Trabzonspor maçıyla ilgili kural hatası başvurusu var. Reddedildi. 7 gün tahkim süresi var. O tahkim süresi, bu maçta dolmamıştı. Dolayısıyla, Beşiktaş bir başvuru yapabilir. Tahkim sonucu çıkmadan, bu ligi tescil edemezsin değil mi? Bunlar korkak ve akılsızlar. O sonuç çıkmadan, Antalyaspor maçının temsilci raporlarına dahi bakılmadan, yangından mal kaçırır gibi TFF, maç bittikten tam 5 dakika sonra, kutlama mesajı yayınlıyor.”

“AKLINIZI MI YEDİNİZ?”

933d5b179m

“Pazar günü Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi var. Yenikapı’ya kutlama izni veriliyor. En azından polise acıyın. Beşiktaşlılarla karşı karşıya gelirlerse ne olacak? Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz! Aklınızı mı yediniz?”

“İNŞALLAH TEZ ZAMANDA ORADAN AYRILIRSINIZ”

ak

“Kendi sahalarındaki maçlarını İstanbul’a almak istiyorlar. Bu provokasyon değil mi? Beşiktaş şampiyon olacak, son maçını Trabzon’da oynayacak! Galatasaray böyle bir maçı Eskişehir’de oynayacak! Fenerbahçe, Bursa’da oynayacak! Böyle şey olabilir mi? Hala 2010-11’deki Süper Kupa maçı için cevap veremediler. Beşiktaş ile başvurduk! Yazıklar olsun. İnşallah tez zamanda oradan ayrılırsınız, hepiniz! Korkuyorlar! Maça izin verirsek, 2010-11’i kabul etmiş olacaklarını düşünüyorlar. Sitenizde yazıyor.”

“DURUMUN VEHAMETİ İÇİN CUMARTESİ GÜNÜ OYNANAN MAÇA BAKMAK BENCE YETERLİDİR”

ali-koc-birak-git-seyi-var-ya-bunlarin-hepsini-inceliyoruz-yuzde-49-7-si-norvec-ten-bot-hesap-966020-5

“Durumun vehameti için cumartesi günü oynanan maça bakmak bence yeterlidir. “Rakip de kazanabilirdi. Adana Demirspor maçını hatırlayın. O, yılların ve paniklemenin ürünüdür. 11 kaldı, 8’e inecek, hoca geçmişte açık ara olduğunda şampiyonluk kaptırdı, biz de Fenerbahçe’ye kaptırdık, sağlama alalım’ refleksidir. Belki bundan Trabzonlu yöneticilerin haberi bile olmayabilir. Bahsettiğim koruma kalkanının işi olabilir.”

“ANTALYASPOR’UN YERİNDE OLSAM, TAKIMI SAHADAN ÇEKERDİM”

fasslmdosasd-690x450

“Antalyaspor’un yerinde olsam, takımı sahadan çekerdim. Onları dik duruşu nedeniyle tebrik ediyorum. Şimdi konuşması kolay. Başkanları, Türk futbolunun kaosa sürüklenmemesi adına bunu yaptıklarını söyledi. Onların değil, hakemin takımları çekmesi lazımdı.”

“BU KORKAK, BİZE HEMEN CEVAP VEREN TFF, O ZAMAN CEVAP VEREMEDİ”

FSE2knFXoAA_hW5

“27 Eylül 2021, Trabzonspor-Alanyaspor maçı 1-1 bitti. Hakem Halis Özkahya, Trabzonlu bir oyuncuyu doğru bir şekilde oyundan ihraç etti. Trabzon cephesi aşırı saldırgan bir açıklama yaptı. Bu korkak, bize hemen cevap veren TFF, o zaman cevap veremedi. MHK’yi savunamadı. Neden öyle bir sert çıkış yaptılar biliyor musunuz? Çünkü bir sonraki iç saha maçları Fenerbahçe ile… Kim Min-Jae’nin atıldığı maç. Ali Şansalan maça atanıyor ve neler olduğunu hepiniz biliyorsunuz.”

“BU HADSİZLİĞİ NEYE GÖRE YAPIYORSUNUZ?”

1650727942233-1599635120160-ali

“Suçu ve suçluyu öven o pankartı oraya asanlar bu cesareti nereden buluyorsunuz? Bu hadsizliği neye göre yapıyorsunuz? Kulüp yönetiminin bu durumdan haberinin olmaması söz konusu değildir. Maçın federasyon temsilcisinin bundan haberi olmaması, üstlerine bunu iletmemesi mümkün değildir.”

“FENERBAHÇE ŞİKE YAPMIŞ DİYEN BİR KİŞİ VAR”

ali-koc-aa-1727124_2

“Kurulda ‘Fenerbahçe şike yapmış’ diyen bir kişi var. Fenerbahçe bunlar varken, nasıl eşit şartlarda mücadele etsin? Bu isimleri, tavsiye edenler var. Onlara da sıra gelecek. Bu kişi ayrıca bir Bakanımızın da iletişim danışmanı. Daha ne diyeyim?”

“TEMSİLCİLER KURULUNDA BİR BAŞKAN VEKİLİ VAR…”

ali-koc-tercih-ettigimiz-hocalar-haziran-ayin-14657300_amp

“Temsilciler kurulunda bir başkan vekili var. 2015 yılında Trabzonspor yöneticisi. Trabzon’da hakemlerin soyunma odasında rehin tutulmasında bu kişi başrolde. O zaman 1 yıl men cezası almış ve bugün bu kurulun başında. Trabzonspor’da yöneticilik yapmış Ömer Demir, TFF Temsilciler Kurulu Başkan Vekili. Meşhur Gaziantep maçında hakemleri soyunma odasında rehin tutan isim. 1 yıl men cezası aldı ama bugün geldiği konuma bakın. 6 aydan fazla ceza alan kişi buralarda görev yapamaz. Bu kişi atıyorlar, TFF’ye yeniden yargılama için başvuruyor ve sessiz, sedasız dosyası temizleniyor. Ve daha sonra da başkan olması düşünülüyor.”

“BEN SAHAYA ATLAYIP BÖYLE BİR ŞEY YAPSAYDIM NE KADAR CEZA ALIRDIM?”

FSE1ZzJXMAAaEHB

“Alanyaspor maçında, Trabzonspor Başkanı sahaya girmiş ve fiziki müdahalede bulunmuştu. En az 6 ay ceza alması gerekirken sadece 15 gün ceza aldı. Ben sahaya atlayıp böyle bir şey yapsaydım ne kadar ceza alırdım?”

“TÜRK FUTBOLUNU TRABZONLULAŞTIRMA GERÇEĞİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

baskan

“Türk futbolunu Trabzonlulaştırma gerçeği ile karşı karşıyayız. İnşallah bu mücadeleyi yine Fenerbahçe yalnız vermek durumunda kalmaz. Diğer takımları tutan devlet yetkilileri var ama tarafsız duruşları, konu Trabzonspor olunca sergilenmiyor.”

“İSTANBUL’DA KURALLAR FARKLI MI?”

baskanimizkpk

“12 yaşında bir çocuğun Ferdi için ‘Formanı alabilir miyim?’ pankartı içeri alınmadı. Ama bu paçavra nasıl içeri alındı? İstanbul’da kurallar farklı mı? Devlet yetkilileri, Trabzon’da korkuyor mu, çekiniyor mu? Kimden çekinip, korkuyorlar?”

“BU DURUMA ‘DUR’ DİYECEK HİÇ KİMSE YOK MU?”

baskankpk_1

Bu sorumsuzca davranışları yapana, görene, sessiz kalana, hepinize sesleniyorum; başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve ülkemizin FETÖ ile cansiparene mücadelesine zarar veriyorsunuz. Bu duruma ‘dur’ diyecek hiç kimse yok mu?”

“HALA HAZMEDEMEDİLER”

baskanydkocakkpk

“Trabzonspor uzun zaman sonra şampiyon oldu. 2010/11 sezonunda bize kaybettikleri şampiyonluğu hala hazmedemediler.”

“1612 GÜN TRABZONSPOR MAÇINA ATANMAMIŞTIR”

cdf071ce-079e-425a-8477-3ea95f1bc9cd_16_9_1624637222-880x495

“19 Eylül 2015… Trabzonspor-Galatasaray maçında bir olay yaşandı. Trabzonspor lehine verilmeyen bir penaltı oldu. Top Denayer’in eline çarpmıştı. Maçın ardından marka hakem Cüneyt Çakır, tam 1612 gün Trabzonspor maçına atanmamıştır.”

“LEGALLİĞİNİ YİTİRMİŞ BİR TFF’DEN BAHSEDİYORUZ”

koc1_1

“Attığı her adımda skandal yaratmaya doymayan ve legalliğini yitirmiş bir TFF’den bahsediyoruz. TFF’deki karar süreçlerinde, Trabzon’un ağırlığı herkesin bildiği ama kimsenin konuşmadığı bir unsurdur.”

“ABDURRAHMAN ARICI İÇİN AYRI BİR TOPLANTI YAPACAĞIM”

FSE3KUNXEAAs0iR

“TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı için ayrı bir toplantı yapacağım. Temsilcileri atarken müthiş bir torpil sistemi dönmektedir. Abdurrahman Arıcı’ya ayıracağımız özel günde bunları açıklayacağım.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,690TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles