Erdoğan’dan Muhalefete Çağrı; Anayasa Teklifinizi…

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Dönem 5. Yılı’nın açılışında Meclis Genel Kurulu’na hitap eden Erdoğan, Yeni Anayasa milletimize en güzel 2023 hediyesi olacak. ’dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 27. Dönem 5. Yasama Yılı açılışında Meclis Genel Kurulu’na hitaben yaptığı konuşmasında, ‘TBMM’nin ışıkları yanıyorsa, bu ülkenin sırtı yere gelmez. Tıpkı geçtiğimiz bir asır gibi, önümüzdeki asrın şekillenmesinde de Millet Meclisimizin eşsiz bir rolü olacağına tüm kalbimle inanıyorum.’ İfadelerini kullandı. 

Genel kurul konuşmasında önemli, mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bir süre önce gündeme getirdiğimiz milli iradenin eliyle yeni bir anayasa kazandırma teklifini Meclisimiz tarafından başarıyla hayata geçirileceğini ümit ediyorum. Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin yeni anayasa tekliflerini de kamuoyuyla paylaşmalarını bekliyoruz. Meclisimizin, mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak yeni anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır.’ dedi.

YENİ ANAYASA İÇİN MUHALEFETE ÇAĞRI YAPAN ERDOĞAN; BAŞKA TÜRKİYE YOK!

Yeni anayasa ile ilgili temennilerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akdeniz ve Suriye’deki mevcut uluslararası sürtüşmelere ve ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik içinde olması gerektiğine dikkati. Erdoğan; ‘Herkese gönül kapımızı sonuna kadar açık tutacağız. Akdeniz’in karanlık sularında her yıl kaç bin kişinin umut yolculuğunda hayatını kaybettiğinin istatistiği tutulamıyor. Suriye’de de herkesin kendi ajandasını hayata geçirmeye çalıştığını biliyoruz. Türkiye işte bu fotoğraf içerisinde demokrasisini güçlendirerek dünyada hak ettiği yere gelmesini sağlayacak bir vizyon belirlemiştir. Artık siyasi olmaktan çıkıp milli hedefler haline dönüşen bu vizyonu TBMM’den başlayarak ülkemizin tüm fertleri ile hep birlikte sahiplenmeliyiz. Hiçbirimiz için başka Türkiye yok. Başka vatan, başka devlet, başka gelecek yok. Bölünerek büyüyemeyiz, parçalanarak güçlenemeyiz. Saplantılara sarılarak demokrasimizi ilerletemeyiz.’ ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; KÜRT SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK

Yaptığı konuşmasında Türkiye’de artık Kürt sorunu bulunmadığına işaret Erdoğan, ‘Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, ‘Kürt sorunu’ denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük. İstismar konusu yaptırmayız.’ dedi. 

Konuşmanın devamında; ‘Ülkemize yaptığımız en büyük hizmetlerden biri de güvenlik stratejimizi değiştirmektir. Sınırlarımızın dibinde bir veya birkaç terör koridoru oluşturulmasının önüne geçtik. Adına Kürt sorunu denen meseleyi hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla biz çözdük.’ ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, DİYARBAKIR ANNELERİNİ HATIRLATTI

Kürt meselesini gündeme getirenlere Diyarbakır Anneleri’ni hatırlatan Erdoğan, ‘Diyarbakır’daki vatandaşlarımıza söz verdiğimiz şekilde ret, inkar politikalarını nasıl ortadan kaldırdıysak bu meseleyi hala istismar konusu yapmak isteyenlerin maskelerini de aynı şekilde düşüreceğiz. Diyarbakır Anneleri’nin şanlı direnişleri ile terör örgütünü tir tir titrettikleri bir dönemi başlattık.’ dedi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,438TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles