Çin, çocuklar için online oyun süresini haftada üç saatle sınırladı

Eğlenceye yönelik kısıtlamaları nedeniyle uzun süredir oyun şirketlerinin girmesinin çok zor olduğu bir pazar konumunda bulunan Çin‘de hükümet yeni bir karar aldı. Çin hükümeti, 18 yaşın altındakileri hafta sonları ve tatil günlerinde günde yalnızca bir saat oyun oynamayla sınırlayacak yeni oyun süresi kısıtlamalarını duyurdu.

ÇOCUKLAR HAFTADA SADECE ÜÇ SAAT ONLINE OYUN OYNAYABİLECEK

Çin Komünist Partisi’nin video oyunlarıyla her zaman gergin bir ilişkisi olmuştur. Çin hükümeti, reşit olmayanların video oyunlarına harcayabilecekleri zamanı kısıtladığını haberini, Ulusal Basın ve Yayın İdaresi yeni kuralları kapsamında, 30 Ağustos Pazartesi günü yayınlandı. Yeni kurallara göre, 18 yaşının altındaki vatandaşlar haftada sadece üç saat oyun oynayabilecekler ve bu günler, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere yerel saatle 20:00 – 21:00 ile sınırlandırılacak.

DAHA ÖNCE DE KISITLAMIŞLARDI

Bu, Çin hükümetinin oyun endüstrisine vurduğu ilk darbe değil. Önceki kısıtlamalar kapsamında, oyun süresi 1,5 saat ile sınırlandırılmıştı. Ancak hafta sonları ve tatil günlerinde vatandaşların üç saat boyunca oyun oynamasına izin veriliyordu. Çin hükümetinin oyun sektörüne karşı bu tutumu, şirketlerin Çin’e yatırım yapmasını değersiz bir çaba haline getiriyor.

Çin, daha önce reşit olmayanların çevrimiçi oyunlara erişim saatlerini tatil günlerinde 3 saat, diğer günlerde ise 1 buçuk saat ile sınırlandırmıştı. Çin Ulusal Basın ve Yayın İdaresi, oyun bağımlılığının önüne geçmek için online oyunlarla ilgili yeni kısıtlamaları büyük tepki topladı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız.Çin, çocuklar için online oyun süresini haftada üç saatle sınırladı

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,131TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles