Bitcoin sert düşüşü büyük panik yarattı

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin sert düşüşü ile herkesi hayretler içerisinde bıraktı. Bildiğiniz üzere 60 bin dolar seviyelerine geldikten sonra Haziran ayı ile birlikte adeta dibi gördü. Yaklaşık olarak 28 bin dolar seviyelerine kadar düşmesi yıkım olarak değerlendirildi. Hemen ardından hızlıca toparlanarak 40 bin direncini bile aştı.

Bitcoin kademe kademe yükselişini sürdürüp 43 bin dolar seviyesini geçti ve son olarak 50 bin dolarda tutundu. Herkes 60 bin olmasını beklerken aniden yüzde 10 seviyesinde düşüş yaşadı. Saat 14’te başlayan bu düşüş bir türlü durmadı ve 43 bin seviyelerine kadar geriledi.

Kripto para borsalarının demirbaşı olarak bilinen Bitcoin 51 bin dolar seviyesini aşamadı ve sonunda 43 bin seviyesine düştü. Böylece bazılarının 100 bin dolar düzeyini gösterdiği Bitcoin tepetaklak oldu. 2018 yılının Ocak ayında bugün kripto para birimi benzer bir değişim yaşamıştı.

Özellikle şu sıralar herkes temkinli davranmaya çalışıyor. Bitcoin 64 bin dolar rekorunu yeniden kıramazsa bu sefer düşüş bir miktar daha derinleşebilir. Twitter platformunda bazıları Bitcoin ile ilgili sert bir satış olacağını düşünüyor. Kimileri ise küçük bir düşüşen sonra yeniden yukarı yönlü hareket edeceğini tahmin ediyor.

Kripto paralar ile ilgili en büyük problem dip denilen kısmın neresi olduğunun bilinmemesi. Tüm kripto paralar tahmin edebileceğinizin çok daha ötesinde düşüş yaşayabilir. Bu nedenle yatırımcılar temkinli davranıyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,135TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles