AFAD ve Meteoroloji’den Uyarı: Kuvvetli Yağış Geli…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden kuvvetli yağış uyarısı geldi. Özellikle 4 ili yağışlar konusunda uyardı. Bartın, Sinop, Ordu ve Kastamonu’daki yağışların kuvvetli olabileceği açıklandı.

Ülkenin güney kısmı yangınla mücadele ederken, Karadeniz Bölgesi sele teslim oldu. Sağanak yağışların ardından yaşanan sel felaketi Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Samsun ve Sinop’u etkisi altına aldı. 

Bölgelerde yollar sular altında kalırken, vatandaşlar sel sularının arasında kurtarılmayı bekledi. Diğer bölgelerde ise hava durumunda önemli bir değişiklik olmazken, meteoroloji bazı şehirlerde çok kuvvetli yağış ihtimaline karşı uyardı.

SICAKLIKLARDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK 

Meteoroloji 1’inci Bölge Müdürlüğü son değerlendirmelerine göre, sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak. Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde mevsim normalleri altında seyrederken, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. 

Rüzgârın ise genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Sinop ve Samsun çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

RÜZGAR KUVVETLİ ESECEK

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Niğde, Kayseri, Sivas, Çankırı, Hakkari çevreleri, Orta ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, Ankara’nın kuzeyi ile Van’ın doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile birlikte Bartın, Kastamonu, Karabük, Gümüşhane, Sinop ve çevre bölgelerde, Erzincan’ın kuzey ve batısında kuvvetli olması öngörülüyor. Bartın, Ordu ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın; Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Sinop ve Samsun çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLARI İSE ŞU ŞEKİLDE 

Ankara: Parçalı, yer yer bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

İstanbul: Parçalı bulutlu 31

İzmir: Az bulutlu ve açık 35

Adana: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 38 

Antalya: Az bulutlu ve açık 37

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 38

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878BeğenenlerBeğen
3,131TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles